Terapia małżeńska u psychologa

Małżeństwo to związek dwojga ludzi usankcjonowany przez społeczeństwo na przestrzeni lat. Obecny jest w bardzo wielu kulturach i daje podstawę najważniejszej komórce społecznej, jaką jest rodzina. Mimo iż mogłoby się wydawać, że rozwiązanie zaakceptowane przez większość kultur jest w istocie swej doskonałe, okazuje się, że w niektórych przypadkach po prostu się nie sprawdza.

Według statystyk GUS, również w naszym kraju, który do niedawna mógł poszczycić się niskim stopniem rozpadalności małżeństw, lawinowo rośnie liczba rozwodów. Większość małżeństw kończy się na 3-4 lata po ślubie. Gdzie szukać przyczyn takiego stanu rzeczy?

Do podstawowych zaliczyć można spadek prestiżu rodziny, jej postmodernistyczne modele lansowane przez prasę, radio, telewizję oraz internet, a także szczególnie w przypadku naszego kraju - dynamiczne migracje zarobkowe Polaków. Innym powodem jest fakt, że wiele osób nie chce ratować swojego małżeństwa. Mało kto zwraca się po pomoc do specjalistów takich jak psycholog czy psychoterapeuta. Tymczasem, jak mówi stare przysłowie - "wystarczy chcieć" - może nie od razu uratuje to nasz związek, ale wizyta u psychologa może dać mu i nam szansę.

Reklama